Our Dogs

 • Mustafa Carlos

  Mustafa Carlos

  Erkek, 12 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Bu harika köpeğin ismi ne kadar albeniliyse, kişiliği de bir o kadar zor. Atılgan, atletik, kolay heyecanlanan, cana yakın ve kendini sevdiren bir köpek olan Mustafa Carlos ayrıca bir su köpeği, Boğaz'da yüzmeyi, BUPAWS'ın havuzunda kulaç atmayı ve devasa su kovalarının içinde oynamayı çok seviyor. Mustafa Carlos o kadar sevecen ki, bağlı tutulduğu yerde gönüllülerin oturup ona muhtaç olduğu ilgiyi gösterebilmesi için bir bank bulunuyor. İnsanları gördüğünde sevinç göstergesi olarak arka ayaklarının üstüne kalkması bazı ziyaretçiler tarafından yanlış anlaşılabiliyor. Boyutları ve gücü ürkütücü olabilse de, eğer kazara sizi yere düşürürse öpücüklere boğacaktır. İşte bu nedenle bağlı tutulması gerekiyor yoksa iyi niyetli de olsa ilgi göstermek amacıyla insanlara yaklaşımı onları endişelendirebiliyor. Bu durum ona Delimanyak denmesine sebep olmuş olsa da, adı dinamik kişiliğine yakışan yeni ismiyle değiştirildi.
 • Zarife

  Zarife

  Dişi, 12 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Zarife bir BUPAWS başarı öyküsü. Önceleri kendisi gibi pek de sosyal olmayan kardeşleriyle 2. alanda tutulan Zarife nazik yaradılışlı olsa da, insanlarla minimum düzeyde iletişime geçiyordu. Onu kulübelerin olduğu alana almaya karar vermek büyük bir değişim oldu çünkü bu onun ekibimizle ve gönüllülerimizle geçirdiği zamanın artmasına neden oldu. Ayrıca çok sosyal ve uyumlu bir köpek olan Ayı onun kulübe arkadaşı olmuştu. Zarife bu yeni düzenlemeye mükemmel bir uyum sağladı. Kulübe arkadaşı Ayı’ya karşı şefkatli ve korumacı olan Zarife, onu ve gönüllülerle çıktığı yürüyüşleri çok seviyor. Bu iki köpek birbirleriyle çok uyumlular. Bu akıllıca değişiklik her iki köpeği de mutlu etti ve özellikle Zarife’nin hayatına yeni bir sayfa açılmasını sağladı.
 • Mustafa

  Mustafa

  Erkek, 13 Yaşında, Kısırlaştırılmamış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Mustafa, Liza Üvey ile aynı kulübeyi paylaşıyor ve ona çok sadık. Onu anlamak için Lize Üvey'i de anlamalısınız o sebeple büyük resmi görebilmek adına onun sayfasını da okumalısınız. Büyük köpekler değiller ancak birlikte güçlü bir çift oluyorlar. Serbest dolaşma saatleri geldiğinde diğer tüm köpekler olası bir sorunu önlemek maksadıyla kulübelerine kapatılıyor. Mustafa yakışıklı ve ciddi, Liza Üvey’in tasasız ve pervasız tavrı onu dengeliyor. Liza Üvey bir haylaz ve ona itiraz edenler, kendisini savunmak için anında orada biten Mustafa’yı karşılarında buluyorlar. Birbirlerini seviyorlar ve onlar için en önemli şey de bu.
 • Maydanoz

  Maydanoz

  Dişi, 7 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Özünde iyi bir kız olan Maydanoz, yanlış gruptan etkilenmiş ve yanlış davranışlar geliştirmiş. Bu yanlış davranışlar Maydanoz'un ve grubunun tutumlarını düzeltmeleri için barınma merkezine gönderilmelerine sebep olmuş. Kadife ve Beyaz Dede ile geniş, ağaçlı bir alanı paylaşıyor. Bu alan rahatça boğuşup oynayabilecekleri kadar geniş. Kampüste Maydanoz'u tanıyanlar bu tatlı köpeğin tehlike oluşturabileceği fikrine gülüyorlar. Ancak sorun bireysel olarak Maydanoz'la değil içinde bulunduğu grubun dinamiği ile alakalıydı. Kendisine patronluk taslayan bir grup aksi köpeğin yanında dolaşan bu neşeli köpek kendi başına kaldığında oldukça tatlı ve mutlu oluyor. Bir köpek eğitmeni onu eğlenceyi seven bir kız olarak tanımlıyor. Onu tanımanın en iyi yolu Ahmet ile yaptığı sabah yürüyüşlerine katılmak. Tanıştığı herkesi hemen sevdiği gibi siz de onu görür görmez seveceksiniz. Bu üç köpek konusunda bize yardımcı olan muhteşem gönüllü köpek eğitmenlerimiz var. Her şeyin mümkün olduğu barınma merkezimizde onun da rehabilite olacağından hiç şüphemiz yok.
 • Vani

  Vani

  Dişi, 11 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Vani kaslı vücuduna rağmen kırılgan ruha sahip bir boxer kırması. Geçtiğimiz yıl içinde büyük aşama kaydetmiş olsa da, ürkekliğinden korkunç bir istismara maruz kaldığını anlamak mümkün. Vani'yi gözden kaçırmak çok kolay çünkü yabancılar barınma merkezine geldiğinde kulübesinde saklanarak görünmez olmaya çalışıyor. Bir korunma yöntemi olarak ziyaretçilerin bakışlarından kaçması ziyaretçilere kulübesinin boş olduğunu düşündürüyor ve onlar da kulübenin önünden geçip gidiyorlar. Maruz kaldığı zulmü öğrendikten sonra koruyucu annesi Vani ile tanışmak istedi. Vani çok tedirgindi dolayısıyla herkes dizlerinin üstüne çökerek ona kendini tanıttı. O iyi huylu bir kız ve karşısındakini mutlu etmek istiyor ancak insanların bazen ne kadar korkunç şeyler yapabileceğini bildiği için hiç bir zaman Vani'nin ne yapacağını kestirmek mümkün olmuyor. Elinizi kaldırmak gibi çok basit bir hareket bile kendisine vuracağınızı zannedip korkmasına neden olabiliyor. En ufak belirsizlikte yere kapaklanıp tehlikenin geçmesini bekliyor. Güvendiği tek insanlar olan Ahmet ve Hasan abi ondan uzaklaşmaya başladığında yeni insanlarla yalnız kalmanın tedirginliğiyle yüzündeki kırışıklıklar ortaya çıkıyor. Ailesine ısındıktan sonra onlarla yürüyüşlere çıkmaya, oynamaya ve hatta kucaklarına oturup onları öpmeye bile başladı ve bu durumdan oldukça memnun gözüküyor. Ancak kulübesinden uzakta, rahat bir şekilde geçirebildiği zaman oldukça kısıtlı. Bir süre sonra sizi kulübesine doğru yönlendirecek ya da tasmasından serbest kaldığı ilk fırsatta evinin yolunu tutacaktır. Onunla kaynaştığınızda kulübesinin içinde hala saklanıyor olsa da, mutlu olduğunun göstergesi olarak kuyruğunun yere vurmasından çıkan sesi duyabilirsiniz. Sizi ne kadar severse sevsin evinde olmayı tercih ediyor. Sert bir rüzgâr estiğinde bile ifadesi ciddileşip düşünceli bir hal alıyor, bu halinden BUPAWS'a gelmeden ve bir yuvası olmadan önceki günlerini düşündüğünü anlamak mümkün. Geçtiğimiz günlerde Vani'nin, köpek korkusunu yenmek üzere barınağa gelen bir aileyi selamlamak için kulübesinden çıktığını görmek muhteşemdi. Aile önce ürküp geri kaçmış olsa da Ahmet dizlerinin üzerine çöküp onu nasıl seveceklerini gösterdi. İlgi görmek Vani'nin hoşuna gitti ve birbirlerine ısındılar. Korkularını yenmeyi başarmış olan Vani şimdi başkalarının aynı şeyi yapmasına yardımcı oluyor.
 • Şiva

  Şiva

  Dişi, 7 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Şiva güzel, genç, atik, hızlı ve doğuştan avcı bir köpek. Her ne kadar barınma merkezinin en sosyal köpeklerinin arasında büyümüş olsa da, insanlara fazla yaklaşmak onu tedirgin ediyor. O koşmayı, kertenkele yakalamayı, kemirgen avlamayı ve böğürtlen çalısının serin gölgesinde uyumayı seviyor. Onu ilk defa tasmayla gezdirmeyi denediğimizde vahşi hayvan gibi davranmıştı ancak gönüllü köpek eğitmenlerimiz ve Tellington TTouch yöntemi bu vahşi kızı dengeli, sosyal ve kendine güvenli bir köpek olma yolunda destekliyor.
 • Hüsnü

  Hüsnü

  Erkek, 14 Yaşında, Kısırlaştırılmamış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Kuzey kampüsten Barınma Merkezi’ne gönderilen Hüsnü güçlü, yakışıklı bir köpek. Neşeli karakteriyle, Hüsnü’nün ciddi ve sorumlu yapısını dengeleyen Hüsniye ile aynı kulübede kalıyor. Gönüllü Terri Rogers’ın dediği gibi “Her köpeğin bir işi vardır.” Ve Hüsnü’nün işi göz kulak olmak. Serbest dolaşma saatlerinde diğer köpekler neşeyle oynarken Hüsnü işinin başında ve etrafta maskaralık yapmaktan çok uzakta. Kulübelerin olduğu bölgeyi devriye gezerek her şeyin yolunda olduğundan emin olmak isteyen Hüsnü bu rutinini oldukça seviyor. Vakur bir köpek ve onu tanımak zaman alıyor ancak gereken çabayı gösteren gönüllülere karşılığını verecektir.
 • Şirin

  Şirin

  Erkek, 11 Yaşında, Kısırlaştırılmamış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Mutlu, yakışıklı ve halinden memnun bir köpek olan Şirin Karabuşka ve Şustrik ile uyum içinde yaşıyor. Bu üç köpek serbest dolaşma saatlerinin çoğunda birlikte koşup oynuyor. Kulübeye dönme zamanı geldiğinde Şirin gönüllülere dönüp güzel havanın tadını çıkarmaya devam etmek için onların ilgisini istiyor. Soğuk bir günde ise kulübe arkadaşlarına sarılmaktan oldukça memnun oluyor. Şirin çocuklarla çok iyi anlaşıyor. Yürüyüşe çıkmayı çok seviyor ve eğer o giderse kulübe arkadaşları da onun yanında koşuyorlar. Diğer erkek köpeklerin kulübelerinin önünü kazıp toz kaldırarak kızdırmaktan şeytani bir zevk alsa da, daha sonra etrafa masum gözlerle bakıp olup bitenden haberi yokmuş gibi davranıyor.
 • Sarışın

  Sarışın

 • Şeker

  Şeker

  Dişi, 7 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Adı gibi şeker olan bu köpek size burundan bir öpücük vermek için itaatkâr bir sırıtmayla yanınıza sokulacak, onu sevmeye çalıştığınız anda kaçacaktır. Hem sevgi ve ilgi isteyen hem de bundan korkan Şeker aynı zamanda doğal bir avcı. Bariz nedenlerden barınma merkezinde pek kedi dolaşmasa da, kemirgenlerin sayısı da Şeker sayesinde oldukça az. Kertenkele kovalamadığı zamanlarda ya çukur kazar ya da böğürtlen çalısının gölgesinde kestirir. Oyuncu, atik ve zarif olan Şeker ormana giden yolda koşmaya bayılıyor. Gönüllü köpek eğitmenleri ve Tellington TTouch yöntemi bu güzel köpeğin tedirginliğini aşıp insanlarla iletişim kurmasında oldukça etkili oluyor.
 • Maço

  Maço

  Erkek, 6 Yaşında, Kısırlaştırılmamış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Maço her ne kadar olayların merkezinde olmayı sevse de önceleri oldukça çekingendi ve insanlarla mesafesini koruyordu. Yeni ziyaretçileri barınma merkezinin bir ucundan diğerine kadar takip edip onların kampüsü terk ettiğinden emin olmadan geri dönmez ve onun dikkatinden hiçbir şey kaçmaz. Ardında pek çok şey olup biten, esrarengiz gözleriyle Maço büyüleyici bir köpek. Onun en yakın arkadaşları ise kendisi gibi insanlarla mesafeli olan ve yaşça da Maço'ya yakın olan Şeker ve Şiva isimli iki kız kardeş. Gönüllümüz Zuhal, köpeği Paşa'yı ormanda yürüyüşe çıkardığında onlara katılmaya bayılıyor. Ancak sonrasında koşmaya başlayarak onları geride bırakıyor. Zamanla Zuhal onu sevmeyi ve sırtını kaşıyabilmeyi başardı. Maço her ne kadar kendisine dokunulduğu için şaşırmış görünse de, sırtının kaşınmasından çok mutlu olduğu belli oluyor. Maço artık insanlardan ilgi görmeyi seviyor ve muhtemelen ziyaretçilerin ona güzel bir sırt masajı yapmasını umuyor.
 • Hüsniye

  Hüsniye

  Dişi, 14 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Hüsniye'nin anlamlı gözlerindeki tatlılık karşı koyulamaz. Aynı kulübeyi paylaştığı Hüsnü ile çok güzel bir çift oluyorlar ve birbirlerine çok bağlılar. Hüsniye parıldayan gözlerine ve mutlu olmasına rağmen ciddi mizaçlı bir köpek. Kulübesindeyken sırtını kaşımanız için size yalvarsa da, serbest dolaşma zamanında Hüsnü ile birlikte barınma merkezine göz kulak olur. Ciddiye aldığı bir işi var ve etrafta oyalanarak vakit harcamaz. Sizi tanıdıktan sonra sevgi göstermeniz için yaklaşıp, Hüsnü etrafı kolaçan ederken ikna edici gözlerle size bakacaktır.
 • Duman

  Duman

  Erkek, 14 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Dumanı anlamak için kardeşi güzel siyah köpek Çorniy’i tanımanız gerekiyor. Çorniy’nin hastalanıp veterinere giderken kaybolduğu güne kadar birlikte büyüdüler ve ayrılmaz ikiliydiler. Defne Çorniy’nin kayıp olduğunu öğrendiği anda Duman’ı arabasına koyup onun son görüldüğü civardaki tüm sokakları ve çevreleyen alanları aradı. Duman koklayarak Defne ise Çorniy’nin adını seslenerek onu haftalarca aradılar. Pes etmediler, Defne ne zaman sokakta siyah bir köpek görse onun Çorniy olup olmadığını kontrol etti. Kardeşi geri dönmeyince Duman yas tutmaya başladı. Depresyonu iştahını kaybetmesi, içine dönmesi ve normalden daha çok uyumaya başlamasıyla gözle görülür bir hal aldı. Duman hala diğer köpeklere soğuk davranıyor, Çorniy’i beklediği için başka bir köpekle de bağ kurabilmiş değil.Duman’la tanışmaya gittiğimde ormandaki patikada bir yürüyüşe çıktık ve daha sonra ağaçların arasında oturduk. Defne onun hikâyesini anlatırken Ahmet de onun kalın tüylerini tarıyordu. Duman başlangıçta konuşmamıza fazla kulak asmadı ancak Defne “Çorniy” ismini söyledikten sonra dikkat kesildi. Defne gözyaşları içinde onu arayışlarını anlatırken Duman daha da yaklaştı, yüzlerimizi izledi burnuyla Defne’ye dokunarak onun kendisine sarılmasını sağladı. Hem Defne hem de Duman benzer hisleri paylaşıyorlardı ve Duman’ın belirli aralıklarla patikaya bakarak Çorniy’nin gelmesini bekler gibi bir hali vardı.
 • Sarı

  Sarı

  Erkek, 13 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Güzel ve temkinli olan Sarı serbest dolaşıyor ve Coco'nun en iyi arkadaşı. Her zaman serbest köpeklerin ve ayrı bir alanda tutulan köpeklerin çevresinde olan Sarı köpeklerle çok iyi anlaşsa da, Hasan Abi dışındaki insanların ona dokunmasına izin vermeyecektir. Sarı barınma merkezine birileri girdiğinde tetikte bekliyor. Yaptığımız her şeyi izleyen bu köpek her ne kadar barınma merkezinde evinde hissetse de, kimsenin ona dokunmasına izin vermeyecektir.
 • Liza Üvey

  Liza Üvey

  Dişi, 16 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Liza Üvey, Liza’nın üvey kardeşi ve korumacı Mustafa ile aynı kulübeyi paylaşıyor. Bu iki köpeğin serbest dolaşma saati geldiğinde herhangi bir sorun çıkmasını önlemek için diğer tüm köpekler kulübelerine kapatılıyor. Liza Üvey kulübesinin kapısı açılır açılmaz diğer kafeslere koşarak kapalı duran köpekleri kıskandırmak istercesine onların yanına gidiyor. Daha sonra ise Hasan Amca’nın bulaşıkları yıkadığı yerde oluşan çamur birikintisine atlıyor. Sonra yerde yuvarlanarak vücudunun her yerinin çamura bulandığından emin oluyor! Ve Liza Üvey bundan tatmin olduktan sonra en yakındaki gönüllüye koşup silkelenerek üzerindeki çamurdan kurtuluyor. Onun bu haylaz tutumuna sadece gülebiliyorsunuz çünkü çok eğleniyor ve çok mutlu bir köpek. Yapacağı şeylerin sonuçlarını ikinci defa düşünmek zorunda değil çünkü belaya bulaşırsa sadık dostu Mustafa onun arkasını topluyor. Liza Üvey'in kulübesini ziyaret ettiğinizde kuyruğunu sallıyor, gülümsüyor ve tüylerinde çamur kalıntıları görüyorsanız harika bir gün geçirdiğini tahmin ediyorsunuz. Şu noktada başka köpeklerle aynı ortamda bulunmasını tavsiye etmiyoruz ancak onun enerjik, haylaz yaradılışından hoşlanacak insanların göstereceği bireysel ilgiye nasıl karşılık vereceğini görmek ilginç olacaktır.
 • Defne

  Defne

  Dişi, 13 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Defne Barınma Merkezi’ne ilk getirildiğinde feci halde yaralanmıştı. Travması onu insanlardan ve köpeklerden korkar hale getirdi ve serbest dolaşma saatlerinde bile kulübesinden çıkmayan bir köpek oldu. Kendi başına, tüyleriyle neredeyse aynı renk olan bir kutunun içinde yaşayarak görünmez olmaya çalıştı. Serbest dolaşan köpeklerimizden olan atılgan ve sevimli Dede, düzenli olarak Defne ile kulübesinde vakit geçiriyordu ancak onun tehditkâr olmayan cazibesi bile Defne’yi dışarı çıkarmaya yetmedi böylece kibar, tatlı Nazlı’nın Defne ile aynı kulübeyi paylaşmasına karar verildi. Nazlı da önceleri çok çekingendi ancak Defne gibi kötü anıları yoktu. Onun kabuğunu kırmasına yardımcı olan bir koruyucu ailesi oldu. Defne onu kabul etti, Nazlı’nın kutusunun yanında uyumasına izin verdi. Nazlı, biri kafese yaklaştığında Defne’nin önüne geçip saklanmasına yardım ederek onu güvende hissettirdi. Günden güne Defne’nin güvenini kazanan Nazlı sonunda onu dışarı çıkıp oynamak için ikna etti. Şimdi Nazlı dışarı çıktığında Defne de çıkıyor ve bunun hoşuna gittiğini görebiliyoruz. Defne hala insanlardan uzak duruyor ve birileri ona yaklaşmaya çalıştığında kaçıyor. Nazlı’lının artık bir evi var ve Defne yine ona çok iyi gelen Karamel ile kalıyor. Güvenini kazanmak zaman alacaktır ama Nazlı bunun yapılabileceğini kanıtladı. Aktif bir koruyucu aile ya da sakin, nazik ve sabırlı gönüllüler Defne’nin hayatında büyük bir değişim yaratabilir.
 • Sara

  Sara

  Dişi, 11 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Barınma Merkezi'ne geldiğinizde bir noktaya kadar belli bir grup köpeğin size eşlik ettiğini ve başka bir grubun bölgesine girdiğinizde onların geride kaldığını fark edeceksiniz. Tatlı küçük Sara’nın size yaklaşıp heyecanla kıpırdandığını ve gergin bir gülüşle suratını ellerinize gömüp sonra çalıların arasında tekrar kaybolduğunu gördüğünüzde bu sınırlardan birini geçtiğinizi bileceksiniz. Serbest dolaşan bir köpek olsa da, 3. alandaki köpeklere oldukça bağlı. Genelde oradaki köpeklere yakın olmak için o civardaki çalılıklarda takılıyor. Geçmişte yaşadığı istismar onun insanlara karışık hisler beslemesine sebep olmuş. Bazen kötü davranılmış köpekler kendilerini izole eder ve kapatır ancak Sara’nın kalbi ardına kadar açık. Tatlı ancak çekingen ve sevginizi istiyor fakat ilgi gördüğü zaman da bundan bunalabiliyor. Koruyucu Aileler ziyarete geldiğinde onları gözlemliyor ve kesinlikle bir koruyucu ailesi olmasını istiyor. Sara zamanla güvenmeyi öğrenecek ve Koruyucu Ailesinden göreceği yoğun bireysel ilgi ve sevgi onun gelişimini olumlu etkileyecektir.
 • Beyaz Dede

  Beyaz Dede

  Erkek, 15 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Beyaz Dede ve Kadife davranış problemleri yüzünden barınma merkezine gönderildiler. Her ne kadar kampüsteki çoğu insana iyi davransalar da korkuttukları birkaç kişi yüzünden başları belaya girdi. Gönüllü bir köpek eğitmeni rehabilitasyon amacıyla bu köpeklerle çalışarak bize yardımcı oluyor. Geniş ağaçlı ve koşup oynamaya imkân tanıyan bir alanda Maydanoz ile beraber kalıyorlar. Koruyucu aileleri BÜ mezunu ve BUPAWS'ın en eski destekçilerinden biri. Chicago’da yaşıyorlar ancak köpeklerine hissettikleri bağ dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar sürüyor. Barınma merkezine ziyarete geldiklerinde aradan hiç zaman geçmemiş gibi oluyor ve köpek dostlarıyla kaldıkları yerden devam ediyorlar. Köpekler de eski dostlarıyla buluştukları için çok mutlu oluyorlar. Köpekler için yapabileceklerinizi küçümsemeyin, başka bir kıtada yaşıyor olsanız bile!
 • Liza

  Liza

  Dişi, 16 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Liza kendisiyle aynı adı taşıyan kör bir annenin kızı. Aynı zamanlarda yine Liza olarak adlandırılmış yetim bir yavru da anne Liza tarafından emzirilmiş ve büyütülmüş. Anne öldükten sonra hayatta kalan kız kardeşlerin arasında bir bağ olmamasına rağmen ikisi de güçlü karakter özelliklerini paylaşıyorlar. İki dişi de insanlarla iyi anlaşıyor ancak diğer köpeklere karşı çok özgüvenliler. Bu yüzden onlara uygun kulübe arkadaşları bulmak biraz zor oldu. İkisi de yaşam alanlarını zor erkek köpeklerle paylaşıyor. Liza Muhterem ile yaşıyor ve aralarındaki bağ çok dokunaklı. Serbest dolaşma zamanları geldiğinde tüm köpekler, en sorunsuz serbest dolaşan köpekler bile bir sorun çıkmasını önlemek için kulübelere koyuluyor. Liza ve Muhterem geç saatlerde, Ahmet akşam yemeğini hazırlarken serbest kalıyorlar. Liza gönüllülerden memnun ve onlara karşı çok sevecen. Dolayısıyla dışardan bakan birinin onun diğer köpeklere karşı agresif olduğunu tahmin etmesi imkansız. Tüylerinin taranmasını çok seviyor ve onu başka köpeklerle aynı ortama sokma niyeti olmayan bir Koruyu Aile için uygun bir seçim olacaktır.
 • Coco

  Coco

  Erkek, 16 Yaşında, Kısırlaştırılmamış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Coco, ona görecek kadar yaklaşabilirseniz çok güzel ve ilginç beyaz tüyleri olan bir köpek. Onun tüylerini ilginç yapan şey beyaz tüylerinin diplerinin siyah renkte olması. Elinizle tüylerini tersine taradığınızda siyah tüylerini görüp şaşırmamak elde değil. Özgür ruhlu bir köpek olan Coco’yu çoğu zaman sadece uzaktan yeşilin içinde koşan beyaz bir bulut olarak görmek mümkün oluyor. Etrafta olan her şeyden haberi olan Coco insanlar ona çok yaklaştıklarında kaçıyor. İnsanlara genelde iyi hissetmediğinde ya da yaralandığında yaklaşıyor. Bunu yapmak onun için zor olsa da, ona yardım etmek için orada olduğumuzu biliyor ve Ahmet ya da Defne onun sorununu çözmeye çalışırken gergin bir şekilde öylece oturuyor. Coco zorlayıcı bir köpek olsa da, bu özgür köpeğin güvenini kazanan gönüllü için tatmin edici olacaktır.
 • Puanti Kulak

  Puanti Kulak

  Dişi, 16 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Görünüş ve huy olarak çok güzel bir köpek olan Puanti Kulak çekingen ve derin bakışlı bir köpek. Duman’la aynı kulübeyi paylaşıyor ve birlikte çok iyi geçiniyorlar. Bir avcı içgüdüsüne ve vücut yapısına sahip olan bu köpek oldukça hızlı ve atik. Etrafındaki insanları mutlu etmek istiyor ve birini hayal kırıklığına uğrattığında bunu çok zor kabulleniyor. Çok duygusal ve bağ kurmaya müsait bir köpek.