Our Dogs 2

 • Puanti Kulak

  Puanti Kulak

  Dişi, 16 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Görünüş ve huy olarak çok güzel bir köpek olan Puanti Kulak çekingen ve derin bakışlı bir köpek. Duman’la aynı kulübeyi paylaşıyor ve birlikte çok iyi geçiniyorlar. Bir avcı içgüdüsüne ve vücut yapısına sahip olan bu köpek oldukça hızlı ve atik. Etrafındaki insanları mutlu etmek istiyor ve birini hayal kırıklığına uğrattığında bunu çok zor kabulleniyor. Çok duygusal ve bağ kurmaya müsait bir köpek.
 • Cino

  Cino

  Dişi, 7 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Cino, bebekken terk edilmiş ve bize geldiğinde ciddi şekilde uyuzla kaplanmıştı. İyi bir bakım ve beslenmeden sonra bugünkü gücünü ve canlılığını gördüğünüzde hayata zor bir başlangıç yaptığını asla tahmin edemezsiniz. BUPAWS’ın bebeği olan bu kızın yüksek enerjisi başta biraz zorlayıcı olabilir. Sakin anları karıştırmayı seven bu kız, eğer yeterince hızlı hareket edilmezse, diğer köpekleri koşuya çıkarmak için onların tasmalarını çekiyor. Sıkı bir idare ve çok fazla egzersize ihtiyaç duyan Cino, kaygısız, mutlu bir köpek, onunla sıkıcı tek bir an geçirmeniz bile imkânsız. Cino iyi huylu ve ona iyi bir örnek teşkil eden Bekir ile aynı kulübeyi paylaşıyor. Gruplar onun dinamizmini ortaya çıkarıyor ancak onun en çok ihtiyacı olan sey koruyucu ailesinden bolca alacağı birebir ilgi.
 • Cansu

  Cansu

  Dişi, 7 Yaşında, Kısırlaştırılmış Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Mayıs 2014'te doğan Cansu beş kız kardeşten biri. Defne onları doğumlarından 1-2 gün sonra bir tarlada ölüme terkedilmiş halde buldu. Cansu ve kız kardeşleri barınma merkezinde getirilmeden önce evde hassas bir şekilde bakıldılar. Hiç sokaklarda yaşamadığı ve hayatta kalmaya çabalamadığı için sadece iyiliği öğrendi. Kendisi gibi genç, tatlı, hayat dolu ve yaramaz olan üç kız kardeşiyle aynı kulübeyi paylaşıyor. İlgi ve sevgiye hasret olan bu kız insanlar onunla zaman geçirmek için barınma merkezine geldiğinde mutluluktan kendini kaybediyor. Soytarı ruhlu bu köpek hiç bir fotoğraf çekilme fırsatını kaçırmaz ve genellikle gülüyor gibi görünür. Ziyaretçiler kulübesine geldiğinde kardeşlerinin üzerinden atlayıp ilgi gören olmaya çalışsa da o kulübede rekabetin oldukça çetin olduğunu söylemek mümkün!
 • Kurdum

  Kurdum

  Erkek, 12 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Kurdum sürekli iyi fırçalanma gerektiren kalın tüyü, güçlü ve kendine güvenen bir Alman Kurdu. Pamuk ve Belka adlı iki dişiyle aynı kulübeyi paylaşıyor. Ancak Kurdum kısa süre önce bir göz iritasyonu sebebiyle ayrı bir kulübede tedavi altına alındı çünkü gözünü kaşımaması için kafasının etrafına plastik bir koni takılması gerekiyordu. Etrafta başka köpekler olsa da o kendi kulübesindeki arkadaşlarını çok özledi ve onlardan ayrı olduğu için ne kadar üzüldüğünü görebiliyordunuz. Gözü düzeldiğinde eski neşesini buldu, yakın dostu Dede ile tekrar etrafta koşuşturmaya başladı. Kurdum güzel renkli güzel bir köpek.
 • Kadife

  Kadife

  Dişi, 17 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Beyaz Dede ve Kadife davranış problemleri yüzünden barınma merkezine gönderildiler. Her ne kadar kampüsteki çoğu insana iyi davransalar da korkuttukları birkaç kişi yüzünden başları belaya girdi. Gönüllü bir köpek eğitmeni rehabilitasyon amacıyla bu köpeklerle çalışarak bize yardımcı oluyor. Geniş ağaçlı ve koşup oynamaya imkân tanıyan bir alanda Maydanoz ile beraber kalıyorlar. Koruyucu aileleri BÜ mezunu ve BUPAWS'ın en eski destekçilerinden biri. Chicago’da yaşıyorlar ancak köpeklerine hissettikleri bağ dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar sürüyor. Barınma merkezine ziyarete geldiklerinde aradan hiç zaman geçmemiş gibi oluyor ve köpek dostlarıyla kaldıkları yerden devam ediyorlar. Köpekler de eski dostlarıyla buluştukları için çok mutlu oluyorlar. Köpekler için yapabileceklerinizi küçümsemeyin, başka bir kıtada yaşıyor olsanız bile!
 • Canım

  Canım

  Dişi, 7 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Mayıs 2014’te doğan Canım, Cansu, Neşe, Jasmin ve Nazlı “Beş Kız Kardeşler” olarak biliniyorlar. 5 kardeşten 4’ü birbirlerine çok benziyor ve aynı kulübede yaşıyorlar. Defne onları doğumlarından 1-2 gün sonra bir tarlada karton bir kutunun içinde ölmeye terk edilmiş halde buldu. Bu kızlar Barınma Merkezi’ndeki diğer köpeklerden biraz farklı çünkü buraya getirilmeden önce bir süre evde hassasça bakıldılar. Hiç sokakta yaşamadılar, hayatta kalma mücadelesi vermediler ve sadece nezaketi öğrendiler. Genç, sevimli, haylaz ve hayat dolular. Sevgi ve şefkate asla doymuyorlar, neyse ki alımlı olmaları ve onlara karşı koymanın imkânsız olması iyi bir şey. Nazlı’nın koruyucu ailesi olduktan ve sürekli ilgi görmeye başladıktan sonra ondaki dikkate değer değişime şahitlik ettik. Cansu, insanlar onunla vakit geçirmeye geldiğinde mest oluyor. Sürekli Barınma Merkezi’ne gelebilecek gönüllüler için çok uygun adaylar olan kız kardeşler, aktif bir Koruyucu Aile ile çok mutlu olacaklardır. Beşine birden göz kulak olmak çok zor olduğundan kirlenmesinde mahsur olmayan kıyafetler giymenizi tavsiye ederiz. Görünüş olarak birbirlerine çok benziyorlar ve bazen onları fotoğraflarda birbirinden ayırmak imkânsız oluyor. Onlar bir aradayken bir grup kafasıyla hareket ediyorlar, o yüzden onların fotoğraf albümünü beraber yaptık ama onlarla zaman geçirdikçe kişiliklerindeki farklılıklar, özellikle de bire bir ilgi gösterebilirseniz, belirgin hale gelecektir.
 • Cadı

  Cadı

  Dişi, 12 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Bu gizemli köpeğin adı, onun mesafeli ve zıt doğasını yansıtıyor. Onu sahiplenen manevi annesi Kurt Kız’ın yan kulübesinde, 3 kardeşiyle (Aksi Oğlan, Arap ve Tiger) birlikte aynı kulübeyi paylaşıyor. Kardeşler geniş, ağaçlarla çevrili ve saklanmak için pek çok seçenek bulunan bir alanda kalıyorlar. Barınma Merkezi’nde geniş alan üzerine kurulmuş kapalı bölgelerde, insanlarla iyi anlaşamayan ya da davranış sorunları olduğu için üniversiteden bize gönderilen köpeklerimizi tutuyoruz. Görünüş ve huy olarak birbirlerine ikiz gibi benzeyen Aksi Oğlan ve Cadı ve münzevi kardeşleri Tiger bu kategoriye giriyor. Yeni birileri çitlere yaklaştığında Aksi Oğlan merakını gizleyemiyor ve gelenlere sert bir oğlan olduğunu göstermek istiyor. Cadı ise ağaçların ve çalıların arasında gözden kaybolmadan önce huysuz bir şekilde gelenleri izliyor. Sadece Defne ve Ahmet’in arkadaşlığına alışkın olan kardeşlerin başka insanlarla fazla tecrübesi yok. Bu köpeklerle çalışmak isteyen gönüllülerin hayvan davranış bilimi konusunda tecrübeli olması ve zor köpekler hususunda sabırlı ve anlayışlı olması gerekmektedir. Cadı; yardım etmek isteyen ancak Barınma Merkezi’ni kişisel olarak ziyaret edemeyecek olan ve dost canlısı, sosyal bir köpek aramayan mesafeli koruyucu aileler için çok uygun bir aday olacaktır.
 • Paşa

  Paşa

  Erkek, 10 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Paşa ne istediğini bilen bir köpek ve istediği şeyi gördüğünde onu alıyor. Bu özelliği bir keresinde istediği şey bir kadının çantası olunca başını belaya sokmuştu. Paşa boyutları ve gücü en az güzelliği kadar çarpıcı olan muhteşem bir köpek. BUPAWS’daki köpeklerin çoğu kulübelerini başka köpeklerle paylaşsalar da, Paşa’nın yemek saldırganlığı bunu imkânsız hale getiriyor. Paşa genelde kulübesinde gözlerden uzak bir şekilde uyuyor, dolayısıyla ziyaretçilerin bu büyük güzel köpeğin orada olduğunu gözden kaçırmaları çok kolay. Ancak eğer onu fark eder ve yürüyüşe çıkartırsanız kulübesinin çatısında mutlu bir şekilde dans edip, kuyruğunu sallar ve koca gövdesini bir taraftan diğerine yuvarlar. Bir gün yürüyüşlerinden birinde kullanılmayan bir koltuk buldular, Paşa onu istedi, üzerine oturup aşağı inmeyi reddetti. Bunun üzerine o zamanki koruyucu annesi koltuğu onun kulübesine koydu. Artık ondan daha mutlu bir köpek yok! Koltuğa kıvrılıp onu gururla ziyaretçilere göstermeye bayılıyor. Kalbi de gövdesinin kalanı gibi kocaman olan sevimli Paşa’nın hayatı aktif koruyucu ailesinin fedakârlığı sayesinde oldukça değişti.
 • Juli

  Juli

  Dişi, 16 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Juli serbest dolaşan bir köpek, herkesle iyi geçiniyor ve beladan uzak duruyor. Yeni gelenler tarafından hemen görülemez çünkü merdivenlerin dibindeki kulübesinde gizleniyor. Gönüllüler bu alanı yıkamaya geldiğinde kenarda bekliyor ve onların işi bittiğinde geri evine gidiyor. Bazı köpekler yolda size havlayacak ve sizi karşılayacaktır ancak Juli bunu yapmaz. Çok fazla ilgi onu utandırıyor. Bu durumu, ona BUPAWS fularlarımıza modellik yaptırmak istediğimiz zaman fark ettik.
 • Mazlum

  Mazlum

 • Atik

  Atik

 • Pamuk

  Pamuk

  Dişi, 11 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Pamuk boyun eğmeyen ruhu, parlak ve ince zekâsıyla ilk görüşte kolayca seveceğiniz bir köpek. Eğer etrafta yaptığı şaklabanlıklar dikkatinizi çekmezse, gelip kucağınıza sokulması çekecektir. Selfie kraliçesi bu kız hiç bir fotoğraf çekilme fırsatını kaçırmaz. Çok hassas olan bu köpek üzgünseniz sizi güldürecek, endişeliyseniz siz daha iyi hissedene kadar yanınızda oturacaktır. Ormanda koşarken ya da gönüllülerle ve koruyucu ailelerle vakit geçirirken olan bitenin merkezinde olmayı sever. Eğer onunla Ocak ayında gür ve kabarık kürkü üzerindeyken tanışırsanız onu Temmuz ayında tıraş olmuş haliyle tanıyamayabilirsiniz. Tüyleri nasıl olursa olsun, bu güzel varlığın ışıltılı kişiliğinin gücü onu tanımanızı sağlayacaktır.
 • Jasmin

  Jasmin

  Dişi, 6 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Mayıs 2014’te doğan Canım, Cansu, Neşe, Jasmin ve Nazlı “Beş Kız Kardeşler” olarak biliniyorlar. 5 kardeşten 4’ü birbirlerine çok benziyor ve aynı kulübede yaşıyorlar. Defne onları doğumlarından 1-2 gün sonra bir tarlada karton bir kutunun içinde ölmeye terk edilmiş halde buldu. Bu kızlar Barınma Merkezi’ndeki diğer köpeklerden biraz farklı çünkü buraya getirilmeden önce bir süre evde hassasça bakıldılar. Hiç sokakta yaşamadılar, hayatta kalma mücadelesi vermediler ve sadece nezaketi öğrendiler. Genç, sevimli, haylaz ve hayat dolular. Sevgi ve şefkate asla doymuyorlar, neyse ki alımlı olmaları ve onlara karşı koymanın imkânsız olması iyi bir şey. Sürekli Barınma Merkezi’ne gelebilecek gönüllüler için çok uygun adaylar olan kız kardeşler, aktif bir Koruyucu Aile ile çok mutlu olacaklardır. Beşine birden göz kulak olmak çok zor olduğundan kirlenmesinde mahsur olmayan kıyafetler giymenizi tavsiye ederiz. Görünüş olarak birbirlerine çok benziyorlar ve bazen onları fotoğraflarda birbirinden ayırmak imkânsız oluyor. Onlar bir aradayken bir grup kafasıyla hareket ediyorlar, o yüzden onların fotoğraf albümünü beraber yaptık ama onlarla zaman geçirdikçe kişiliklerindeki farklılıklar, özellikle de bire bir ilgi gösterebilirseniz, belirgin hale gelecektir.
 • Neşe

  Neşe

  Dişi, 6 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Mayıs 2014’te doğan Canım, Cansu, Neşe, Jasmin ve Nazlı “Beş Kız Kardeşler” olarak biliniyorlar. 5 kardeşten 4’ü birbirlerine çok benziyor ve aynı kulübede yaşıyorlar. Defne onları doğumlarından 1-2 gün sonra bir tarlada karton bir kutunun içinde ölmeye terk edilmiş halde buldu. Bu kızlar Barınma Merkezi’ndeki diğer köpeklerden biraz farklı çünkü buraya getirilmeden önce bir süre evde hassasça bakıldılar. Hiç sokakta yaşamadılar, hayatta kalma mücadelesi vermediler ve sadece nezaketi öğrendiler. Genç, sevimli, haylaz ve hayat dolular. Sevgi ve şefkate asla doymuyorlar, neyse ki alımlı olmaları ve onlara karşı koymanın imkânsız olması iyi bir şey. Sürekli Barınma Merkezi’ne gelebilecek gönüllüler için çok uygun adaylar olan kız kardeşler, aktif bir Koruyucu Aile ile çok mutlu olacaklardır. Beşine birden göz kulak olmak çok zor olduğundan kirlenmesinde mahsur olmayan kıyafetler giymenizi tavsiye ederiz. Görünüş olarak birbirlerine çok benziyorlar ve bazen onları fotoğraflarda birbirinden ayırmak imkânsız oluyor. Onlar bir aradayken bir grup kafasıyla hareket ediyorlar, o yüzden onların fotoğraf albümünü beraber yaptık ama onlarla zaman geçirdikçe kişiliklerindeki farklılıklar, özellikle de bire bir ilgi gösterebilirseniz, belirgin hale gelecektir.
 • Nazlı

  Nazlı

  Dişi, 6 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Nazlı Mayıs 2014’te doğdu. 1 erkek 4 kız kardeşiyle beraber bir kolinin içinde tarlanın ortasında ölüme terk edildi. Defne oradan geçerken kutudan garip ve boğuk sesler geldiğini duydu. Kutunun içine baktığında gözleri henüz açılmamış 2-3 günlük olan 6 yavruyla karşılaştı. Nazlı bakıma en çok muhtaç olanlarıydı çünkü o biberonla beslenmeye direniyordu. Narinliği en çok ilgiyi onun görmesine sebep oldu. Yavrular iki aylık olduğunda erkek olan yavru aniden öldü. Nazlı ve kız kardeşi Neşe ise çok hastalandılar. İki kardeşe kanlı ishal (parvo virüsü) teşhisi kondu. Bu tedavi edilmezse hemen her zaman ölümcül bir hastalık olduğu için veteriner hemen tedaviye başladı. Neşe için ümit vardı ancak Nazlı komaya girdiğinde onun savaşı tamamen kaybettiğini düşünmeye başladılar. Ta ki 9 gün sonra veteriner kliniğinin arayıp, Uyuyan Güzel’in uyandığını ve konserve mama yemeye başladığını söylemesine kadar! 9 Aylık olduklarında kısırlaştırılmış ve tüm aşıları yapılmış şekilde Nazlı ve kız kardeşleri barınaktaki diğer köpeklere katılmaya hazırdılar. Barınağa geldiğinizde Jasmine, Cansu, Neşe ve Canım bütün sokulganlıklarıyla sizi ilk karşılayanlar olacaktır. Ama Nazlı utangaç bir şekilde arkada dururken tatlı ürkekliği bütün dikkatinizi çekecek! Nazlı’ya yardım etmenin pek çok yolu var: ona koruyucu aile olabilirsiniz, para bağışında bulunabilirsiniz ancak yapabileceğiniz en önemli şey onu barınakta ziyaret etmek, onunla oynamak, onu yürüyüşlere çıkartmak ve onun tüylerini taramak. Bu, köpekleri seven ancak onlara evinde bakma imkânı olmayanlar için harika bir fırsat! Şefkat ve ilgi BUPAWS’daki köpeklere verebileceğiniz en büyük hediye. Nazlı’nın artık bir evi var ve mutlu bir hayatın keyfini çıkarıyor.
 • Bobik

  Bobik

  Dişi, 17 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında “Ben en iyisiyim! Bana bak!” dercesine ziyaretçilere koşan Bobik, arzuladığı şefkati görünce o kadar geriliyor ki ne yapacağını bilemiyor. Kaçıyor, geri geliyor ve tekrar yakınlık kurmayı deniyor. Serbest dolaşan köpeklerden biri olan Bobik tatlı ve narin, herkesle iyi anlaşıyor ve haylazlık yapmıyor. Düzenli ilgi tam olarak ihtiyacı olan şey.
 • Belka

  Belka

  Dişi, 16 Yaşında, Kısırlaştırılmış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Belka, büyük kahverengi gözlerinde, çekiciliğini ve güzelliğini arttıran beyaz benekleri olan sevimli, beyaz bir köpek. Barınma Merkezi’nin göze çarpan karakterlerinden olan Pamuk ve Kurdum ile aynı kulübeyi paylaşıyor. Zarif ve oturaklı bir köpek olan Belka köpeklerin çoğuyla iyi anlaşıyor. Diğer köpekleri kollamak onun doğasında var ve bu sorumluluğu çok ciddiye alıyor. Dost canlısı ancak insanlar ona yaklaştığında temkinli davranıyor. Grup yürüyüşlerinde diğer köpekler boğuşup oynarken Belka, sakince olan biteni izliyor. Yan yatıp göbeğini sevmenizi istese de, yapması gereken işler olduğu için uzun kalmayacaktır. Belka genellikle gönüllülerin ziyaretlerinde en son gördükleri köpek olmaktadır. Çünkü o, Barınma Merkezi’ni güvenle terk ettiklerinden emin olmak için gönüllülere kapıya kadar eşlik eder.
 • Caramina

  Caramina

  Caraminamız canımız <3
 • Ayı

  Ayı

  Erkek, 12 Yaşında, Kısırlaştırılmamış, Aşılı, Mikroçip ile kayıt altında Ayı, huyu da kendisi gibi güzel olan bir köpek; rahat, şefkatli, sabırlı, dost canlısı ve nazik. Koruyucu annesi Barınma Merkezi’ni ilk ziyaret ettiğinde fırtınalı bir gündü. Sağanak yağmur onu tüm köpeklerle tek tek tanışmaktan ve Ayı’yı seçmekten alıkoyamadı. Koruyucu annesinin özverisi ve düzenli yürüyüşler Ayı’yı sosyal bir hayvan yaptı. Gönüllülerimiz her zaman onun kalın tüylerini tarayabilirler. Ayrıca Ayı göğsünün ve kafasının okşanmasından da çok hoşlanıyor. Yakın zamanda Zarife ile aynı kulübeyi paylaşmaya başladılar ve birbirlerine hemen kanları ısındı. Ayı pek çok açıdan çok şanslı ve mutlu bir köpek.